8 травня

          Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають фронтовики, з воєнних пісень, вона не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці історії нашої країни.

Пам’ять… Вона втілюється не тільки в бронзі, мармурі, граніті, вона живе у душах людей. Пам’ять про героїв живе у наших серцях.

Пам’ять живих – це продовження життя тих,

хто переступив поріг вічності…

8 травня, в День пам`яті та примирення, на урочистій лінійці «Збережемо пам'ять про подвиг» в гімназії «Потенціал» була відкрита меморіальна дошка випускнику гімназії Дурмасенку Олексію - кіборгу, який загинув в зоні АТО на Сході нашої країни.

А свято в цьому році незвичайне.

Пронизане воно слізьми людей.

Слізьми за тими, хто не повернувсь з Майдану,

Слізьми за тими, хто не повернувсь з боїв…

Бездонна прірва горя і скорботи,

Панує в Україні на цей час.

І всі наші думки, запеклі сльози…

За тими, хто життя віддав за нас…

Після активної участі в Євромайдані, Олексій поїхав до Москви, де працював дизайнером-флористом, але коли почалася інтервенція РФ на рідну Батьківщину, він довго не вагався і покинув престижну роботу, повернувся в Київ та пішов добровольцем захищати цілісність своєї держави.

Він став старшим стрільцем 93- ої механізованої бригади. Воював в найгарячиших точках зони АТО – селі Піски та Донецькому аеропорту.

Серед бійців - кіборгів був відомий під позивним «Динамо».

Загинув 29.12.14 о 9-30 під час мінського перемир'я, яке було цинічно порушено російською диверсійною групою.

Командуванням 93-ої окремої механізованої бригади солдата Дурмасенка Олексія Олеговича подано до нагородження державною нагородою – орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)

Честь і шана живим!

Вічна слава загиблим!

Хай не згасає пам’ять про героїв!

 

На заході були присутні учнівський, педагогічний та батьківський колектив гімназії «Потенціал», рідні та близькі загиблого кіборга Дурмасенка Олексія, почесні гості, ветерани Другої Світової війни, бійці АТО, очільники району, представники громадських та волонтерських організацій, мешканці Оболоні.