ПРАВИЛА ЗАРАХУВАННЯ ДО 1, 5-их ТА 10-их КЛАСІВ У 2020 РОЦІ

 

УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

бульвар Т.Шевченка,3, м.Київ, 01024,  тел. (044)279-14-46,факс 279-89-62,  Call – центр (044) 15-51

E-mail:osvita@kmda.gov.ua,Код ЄДРПОУ 02147629

 

 

 06.05.2020 № 063-2467

на № _________ від _________

 

Начальникам управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій

Керівникам закладів освіти міста Києва

Батькам майбутніх та теперішніх вихованців/учнів закладів освіти міста Києва

 

 

Про зарахування до закладів освіти

 

 

Шановні колеги, батьки майбутніх вихованців та учнів!

 

Ще не завершивши поточний навчальний рік, ми, управлінці, традиційно розпочали підготовку до нового 2020-2021 навчального року. Як правило, вона складається з двох частин: матеріально-технічне оновлення закладів освіти та прийом нових вихованців/учнів.

Цього року через пандемію, спричинену коронавірусом (COVID-19), зважаючи, що хворобу ще не подолано, та з метою попередження нових спалахів захворювання нам усім необхідно буде виконувати санітарно-гігієнічні правила та обмеження. Під час прийому документів до садків, шкіл, закладів професійної (професійно-технічної) освіти всім учасникам освітнього процесу важливо дотримуватись основних правил санітарно-епідеміологічного захисту.

У період вступної кампанії керівники мають створити безпечні умови перебування у приміщеннях закладів освіти та дотримуватися певних вимог індивідуального захисту: проводити термометрію, допускаючи до закладу відвідувачів без ознак респіраторного захворювання та з нормальною температурою, у засобах індивідуального захисту (маска, рукавички); забезпечити відповідне дистанціювання між присутніми та попередити утворення скупчення людей;  робити наскрізне провітрювання та дезінфекцію приміщень, робочих поверхонь, предметів використання тощо.

Система електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти територіальної громади міста Києва «СЕЗ-ЗДО» відновить свою роботу з 18 травня 2020 року.

 Електронні запрошення на 2019-2020 навчальний рік, які були надіслані батькам дошкільнят до оголошення карантину, є дійсними. Після відновлення роботи закладів дошкільної освіти для зарахування дитини  до садочка батькам необхідно надати пакет документів, визначених чинним законодавством, відповідно до графіків прийому, затверджених керівником.

 Прийом дітей  до закладів дошкільної освіти на 2020-2021 навчальний рік розпочнеться поступовою розсилкою електронних запрошень відповідно до черговості заявок. У разі прийняття запрошення батьки протягом 10 календарних днів мають підтвердити погодження в електронному кабінеті та подати до закладу освіти пакет документів у 14-денний термін після зняття карантинних обмежень.

Керівники закладів дошкільної освіти здійснюють моніторинг даних щодо згоди батьків на зарахування дитини до дитсадка та інформують їх електронним листом про дату і час прийому у закладі дошкільної освіти. Батьки, у свою чергу, підтверджують електронним листом погодження або перенесення дати і часу прийому.

Зарахування учнів до закладів загальної середньої освіти буде відбуватися згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОНУ від 16.04.2018       № 367 (далі Порядок), з обов’язковим дотриманням санітарно-гігієнічних,  протиепідемічних правил та графіків відвідування батьками закладів, погоджених їх керівниками.

Прийом документів від батьків майбутніх першокласників здійснюватиметься відповідно до Порядку.

Зважаючи на те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» початок прийому документів до перших класів відтерміновано, звертаємо увагу на наступне:

-   прийом документів від батьків майбутніх першокласників буде розпочато за умови фізичного повернення педагогічних колективів до приміщень закладів освіти. Терміну прийому документів буде дотримано – не менше одного місяця з початку оголошення прийому;

-   першочерговість зарахування до закладу загальної середньої освіти також відповідатиме Порядку. Зараховуватимуться усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі, діти працівників цього закладу освіти, випускники дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності);

-  батьки майбутніх першокласників при поданні заяви про зарахування можуть не пред’являти документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків, якщо відомості про дитину містяться у реєстрі територіальної громади міста Києва, та адреса реєстрації належить до території обслуговування закладу освіти;

-  зарахування на вільні місця теж відбуватиметься згідно з Порядком із  дотриманням вимог до проведення жеребкування.

Заяву про зарахування до закладу освіти батьки (один з батьків дитини) подають особисто (пред’являючи документ, що посвідчує особу заявника). До заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини (під час подання документів пред’являється оригінал відповідного документа); оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о. Якщо відомості про дитину не містяться у реєстрі територіальної громади міста Києва відповідної території обслуговування, батьки пред’являють також оригінали документів, що підтверджують місце проживання дитини чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти.

Через місяць після початку прийому документів до 1-х класів наказом керівника закладу освіти будуть зараховані всі діти, які мають право на першочергове зарахування, батьками яких будуть подані (пред’явлені) до закладів освіти оригінали вищеперерахованих документів.

Одночасно з дітьми, які мають право на першочергове зарахування, на вільні місця (у разі їх наявності) зараховуються діти, якщо кількість поданих заяв не перевищує загальну кількість місць у перших класах.

У разі, якщо кількість бажаючих здобувати освіту в закладі перевищує  кількість наявних місць у 1-х класах, жеребкування на вільні місця проводиться через 5 днів після оприлюднення списку зарахованих учнів.

Наказ про зарахування учнів за результатами жеребкування видається через 5 днів після проведення жеребкування за умови надання до закладу освіти оригіналів документів, передбачених Порядком.

Прийом майбутніх першокласників до закладів загальної середньої освіти буде завершено максимально через 42 (43) дні після його оголошення.

Для організації безпечних та належних санітарно-гігієнічних умов прийому документів від батьків (за завчасно оприлюдненим графіком на електронній сторінці закладу та на інформаційному стенді), що є підставою для видання наказу про зарахування дитини до першого класу, пропонуємо керівникам закладів освіти обрати варіанти можливих безпечних локацій:

  • у будівлі закладу освіти, обравши велике за розміром приміщення, в якому наявні окремі вхід та вихід. У такому приміщенні рекомендуємо кожної години оголошувати перерву на санобробку та провітрювання;
  •  на свіжому повітрі. Для цього можна використовувати як подвір’я, внутрішній дворик закладу освіти, так і шкільний стадіон.

В обох випадках необхідно дотримуватися правил соціального дистанціювання (для зручності - нанесення відповідних розміток), використання засобів індивідуального захисту (маски, рукавички), проведення термометрії, дезінфікуючих заходів тощо.

Заяви на конкурсні випробування до 5-х класів закладів загальної середньої освіти ІІ та ІІ-ІІІ ступенів навчання та новоутворених 5-х класів подаються в електронному вигляді з 15 по 31 травня.

Рекомендуємо перше конкурсне випробування провести 5 червня (у разі можливості фізичного повернення учасників освітнього процесу до приміщень закладів освіти); друге (якщо таке передбачено закладом освіти) - 10 червня.

Зарахування до 10-х класів закладу освіти І-ІІІ або ІІ-ІІІ ступенів здійснюється після оголошення наказу про переведення  учнів 9 класу цього закладу освіти (які виявили намір продовжити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти).

Зарахування на вільні місця до 10-х класів закладів освіти І-ІІІ або
ІІ-ІІІ ступенів (за їх наявності) та 10-х класів закладів освіти ІІІ ступеня здійснюється за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку.  

Зарахування до 6-9-х класів закладів освіти ІІ та ІІ-ІІІ ступенів на вільні місця або новоутворених класів відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться згідно з Порядком.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти приймальні комісії працюють в режимі подачі заяв на вступ онлайн, що гарантує абітурієнту право першочергової подачі документів.

Для зручності абітурієнтів до роботи приймальних комісій залучені консультанти, з якими можна зв’язатися через сайти закладів освіти.

Прийом документів буде здійснюватися відповідно до Правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти з 01 липня до
31 серпня 2020 року.

Звертаємо увагу начальників районних управлінь освіти та керівників закладів освіти на необхідність:

  • проведення широкої інформаційної кампанії щодо прийому документів та зарахування дітей; розміщення інформації та контактних номерів телефонів спеціалістів для надання консультацій батькам на веб-сайтах закладів освіти, районних управлінь освіти та усіх доступних інформаційних стендах; 
  • оприлюднення електронної адреси для подачі заяв на конкурсні випробування, порядку вступу та зразків конкурсних завдань для вступних випробувань на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті (у

 

разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти);

  • створення для проведення конкурсних випробувань безпечних та належних санітарно-гігієнічних умов для учасників освітнього процесу, що передбачає, у тому числі, проведення температурного скринінгу, забезпечення рекомендованої відстані між учнями в класі, зменшення кількості учнів у класі до 10-15 осіб або обрання великого за площею приміщення (актової, спортивної зали), використання засобів індивідуального захисту, проведення дезінфікуючих заходів, наскрізного провітрювання приміщень тощо.

Шановні батьки! Зважаючи на продовження карантину та поступового зняття карантинних обмежень, просимо вас слідкувати за інформацією щодо особливостей освітнього процесу, завершення навчального року, прийому до закладів освіти, наявності вільних місць тощо, що розміщена на веб-сайтах закладів освіти, управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій.

Також просимо виявити відповідальність та приходити до закладу освіти відповідно до погодженої дати, за умови задовільного стану здоров'я, у засобах індивідуального захисту (маска, рукавички), з розумінням поставитися до проведення процедури температурного скринінгу та інших обмежувальних заходів.

 

 

З незмінною повагою та побажаннями здоров’я

 

Директор Департаменту                                                         Олена ФІДАНЯН