Тиждень толерантності в НВК "ПОТЕНЦІАЛ"

До Дня толерантності НВК "Потенціал" підготував чимало цікавих заходів, які дозволили учням зрозуміти ключові аспекти цього поняття, а також стати більш толерантними.

Тиждень толерантності 9-А розпочав з інформаційної хвилинки, яка надала учням нову інформацію про те, що таке толерантність та як бути толерантним. Учні зрозуміли що толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.
Надалі діти дізнавались про те, що визначення слова толерантність різними мовами земної кулі звучить по-різному: в іспанській мові воно означає здатність визнавати відмінні від своїх власних ідеї або думки; у французькій мові - відношення, при якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам; у англійській мові - готовність бути терпимим, поблажливим; у китайській мові - бути великодушним по відношенню до інших ; в арабській мові - прощення, поблажливість, м'якість, милосердя, співчуття, прихильність, терпіння, прихильність до інших; в українській мові - здатність терпіти щось або когось (бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось). Далі учасники узагальнили все сказане, зробили висновок, що толерантність - активна моральна позиція і психологічна готовність до терпимості в ім'я позитивної взаємодії між етносами, соціальними групами, в ім'я позитивної взаємодії з людьми іншої культурної, національної, релігійної або соціальної середовища. А щоб підсумувувати почуте, учні створили плакат, який буде чудовим нагадуванням про те як важливо бути толерантним!

На класній годині, присвяченій цьому святу, учні 9-Б висловили своє розуміння толерантності, підкреслили необхідність толерантного відношення до усіх людей незалежно від раси, національності, кольору шкіри, релігійних переконань. Також висловили свої думки щодо створення толерантного середовища в гімназії.
Учні активно працювали, наводили яскраві приклади, у результаті усі зрозуміли, що толерантість - здатність сприймати і розуміти інші думки, погляди, а також вміння відноситись до усіх з добротою, чуйністю та повагою.

 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності, а також з метою формування в учнів загальнолюдських цінностей було проведено годину спілкування "Толерантність врятує світ".

Учні 5-А класу мали можливість закріпити поняття " толерантність" у його багатогранності. Так, учні зрозуміли, що толерантність - це терпіння, вміння чути інших, здатність співпрацювати...
Вкінці діти на дошці створили "Дерево толерантності", листочки якого містили визначення цього поняття. Ця робота надзвичайно сподобалась учням!!!!

 Година спілкування з учнями 7-Б класу на тему: "Планета толерантності" пройшла на одному диханні. Учні познайомились з поняттям толерантності, визначили основні риси толерантності, сформували правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Провели цікавий дослід, який свідчить, що ми усі дуже різні, але саме це і дозволяє жити у цікавому світі та пізнавати нових людей. А також наші кмітливці придумали рецепт толерантності, який творить дива, адже вже під час його складання учні починали змінюватись, адже хотіли стати кращими!

Вкінці уроку діти на кожну літеру слова толерантність називали риси характеру, які має мати толерантна людина,таким чином зрозуміли над чим кожному слід працювати.

До Міжнародного дня Толерантності проведено годину спілкування у 8- А класі НВК «Потенціал».
Земля не є надто великою, вона - наш спільний дім, а люди в якому - сусіди.
У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності.
Сутність саме цього поняття діти з‘ясували, а також дізнались як воно звучить різними мовами народів світу.
Учні ознайомились з Декларацією принципів толерантності, зачитували та обговорювали висловлювання видатних людей про толерантність, декламували вірші.
На завершення діти на фігурках записали риси толерантної людини та створили коло толерантності.
І пам’ятайте: «Толерантність врятує світ!»
 Будьмо толерантними завжди!

 

У 8-В класі пройшов урок на тему: «Толерантність та взаємоповага як запорука мирного співіснування». Було динамічно та пізнавально, адже в процесі дискусії діти обговорювали терпиме ставлення до чужої думки, здатність поставити себе на місце іншої людини. Спільними зусиллями була створена «Квітка толерантності» та затверджена «Пам’ятка поведінки на кожен день».