Міжнародний день обіймів

21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Цей день був заснований в США в 1986 році, а  цього року учні 3-Б класу долучились до святкування  теплого свята.

Спочатку діти дізнались одну з версій  появи флешмобу «Free Hugs». Колись хлопець на ім'я Хуан Манн, переживаючи не найкращий період у своєму житті, прилетів до Сіднея. Від того, що його ніхто не зустрічав, хлопцю стало зовсім самотньо. Зневірившись, він намалював плакат з написом «Free Hugs» і встав з ним посеред залу очікування. Проходячи повз люди дивно сприйняли вчинок Хуана, але незабаром до нього підійшла зовсім незнайома дівчина і щиро обняла хлопця. Так і зародилася святкова традиція, яка в День обіймів проходить під девізом «Давайте обіймемося», «Обійми без кордонів», «Безкоштовні обійми».

    Маленький екскурс підвів учнів до роздумів про те, яка ж користь від обіймів. Учні були впевнені, що обійми дарують тепло та ніжність, але суттєво не впливають на організм людини. І тоді ми почали пригадувати різноманітні випадки з життя, коли теплі обійми батьків покращували не лише настрій, а й  самопочуття, а щирі обійми друзів дозволяли швидше забути про проблеми. Діти дізнались, що обійми значно знижують рівень стресу. Це відбувається тому, що організм починає інтенсивно виділяти досить велику кількість ендорфінів. Також, обійми позитивно діють на імунну систему. Діти, які отримували великі кількості тепла і ласки, зростають здоровішими, а їх психіка більше урівноважена. Обійми позитивно впливають на почуття людини, вони дарують почуття любові, захисту, необхідності, а також знімають зайву напругу і почуття тривоги. Обійми підвищують рівень щастя. 

    Потім діти мали змогу практично дізнатись які є види обіймів та про що вони говорять, адже те, як ми обіймаємо іншу людину багато говорить і про нас , і про іншу людину. Можна сказати, що обійми – теж спілкування, тільки без слів, при якому обидві людини отримують нові позитивні почуття і заряд енергії. А щоб усі отримали позитивний заряд ми виконали вправу «Теплі обійми»,  діти стали у коло та по черзі обіймали один одного та говорили приємні слова. А після цього усі разом заспівали зворушливу пісню «Обійми мене», яка дійсно розкриває важливість обіймів у скрутні часи, адже так легко дарувати тепло своїм близьким.

 

Завершився наш теплий захід корисними порадами від сімейного терапевта Вірджинія Сатир, яка  виявила, що для нормального розвитку людини йому необхідно отримувати хоч би дванадцять обіймів в добу. Виходячи з цього можна отримати досить просту схему:12 обіймів в день допоможуть людині розвиватися в нормальному темпі, 8 обіймів в день забезпечують людині хороше самопочуття і підвищений тонус, 4 обійми в день життєво потрібні людині , а тому обіймаймо наших близьких, а особливо дітей!