Всеукраїнський день пам’яті героїв-«кіборгів»

«У пеклі не можна бути героєм,

і від тебе цього не вимагають,

але інколи так виходить…»

Сьогодні, 16 січня, Всеукраїнський день пам’яті героїв-«кіборгів», які в січні 2015-го, в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт. Учні 3-Б класу мали можливість вшанувати мужніх воїнів, які  до останнього подиху, 242 дні протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

  На початку  діти переглянули невеличке відео, яке дозволило краще осягнути масштабність цього дня та зрозуміти чому ж ми пам'ятаємо  і відзначаємо цей день, адже ми не маємо право залишатись байдужими.

Учні мали змогу активно міркувати, адже перед ними постали важливі  питання, на які вони шукали відповіді, бо хотіли  зрозуміти чому  наші герої були такі безстрашні та віддали своє життя. Окрему увагу, учні звернула на те, що наших захисників назвали  «кіборгами», що також  змусило дітей  подумати . Мине лише дізнались факти про ті страшні події, а й спільно з'ясували  значення слова «кіборг», на основі чого ми разом дійшли до висновку, що кіборг – це  організм, що містить механічні або електронні компоненти; істота, напівлюдина та одночасно  напівмашина. Отже, якщо когось назвали «кіборгами», то такі люди мають володіти стійкістю, бути відважними,  якими і були наші мужні воїни, адже саме за  стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами». Потім учні уважно розглядали зображення - форпост, який і  став символом української мужності, оплотом українського духу.

Змогли діти  попрацювати з чудовою поезією, яка була написана як знак вдячності захисникам. Вірш заполонив душі дітей, адже у кожному слові відчувався біль та одночасно гордість. Діти зрозуміли, що наше ненька має патріотичних захисників, які здатні боронити її, захищати від усіх ворогів ціною власного  життя. А ми маємо знати героїв, пам'ятати їх, бути вдячними та робити  добрі вчинки, нести щось добре, аби їх вчинки та життя були віддані не марно.

 

Хвилина мовчання - наше «дякую» незламним бійцям, яка стала логічним завершенням згадки про «кіборгів».

Слава Україні! Героям слава!

 

Пам’ятаємо! Шануємо!