Урок - екскурсія до Київського обласного археологічного музею Трипільської культури

На уроці історії в шостому класі ми познайомилися із унікальною цивілізацією - першою з відомих культур гончарів та землеробів, яка сьогодні називається Трипільською.

Саме у селі Трипілля археолог Вікентій Хвойка у 1899 році відкрив древнє поселення. Тоді ж він озвучив версію, що тогочасні селяни київщини є нащадками трипільців, які проживали на цих землях 6 тисяч років тому...

Так як музей знаходиться всього за 50 кілометрів від столиці – на місці стародавнього городища Треполь на Посадовій горі. За ініціативою класного керівника та батьківського комітету  ми поїхали на екскурсію до Київського обласного археологічного музею трипільської культури

Будівля музею виконана у темному кольорі, має кубічну форму і нагадує скриню. Згідно з задумом архітектора А. Ігнащенко, спорудження символізує багатство України, а камені, на яких воно підноситься – брилу землі.

Екскурсовод провів нас чотирьма залами музею в яких представлена багата експозиція, яка налічує 34000 предметів історії. Особливий інтерес викликали історичні експонати, які знаходятся у трипільському залі.  Зокрема різні прикраси, керамічні та мідні вироби, барвистий посуд, витончені статуетки та макети житла з глини.

В інших залах музею розміщені експонати від кам`яного віку до 18 сторіччя.

Діти придбали цікаві сувеніри, що імітують древню кераміку, у тому числі і унікальний біноклевидний ритуальний посуд.

Працівники музею провели захоплюючу екскурсію по всіх куточках музею. За що ми їм щиро дякуємо!

Ось так цікаво та пізнавально пройшов для нас урок - екскурсія в музей Трипілля.