Творимо разом світ, безпечний для підлітка

           Підлітковий вік – важкий період статевого дозрівання та психологічного дорослішання дитини. Підліток почуває себе підхопленим новою й невідомою йому силою, яка діє в його власній глибині. Ця сила владно й нетерпляче змінює звички, штовхає кудись уперед, каламутить і хвилює душу, кидаючи її з однієї крайності в іншу.

          У самосвідомості підлітка відбуваються значні зміни: з'являється почуття дорослості – виникає пристрасне бажання якщо не бути, то хоча б здаватися і вважатися дорослим, що штовхає його на необдумані вчинки. Тому підлітковий вік інколи називають кризою, асоціальна поведінка підлітка стає нормою життя, яка суперечить моральним та правовим нормам, загрожує соціальному порядку й благополуччю оточуючих людей. У підлітковому віці асоціальна поведінка переважає у вигляді насильства стосовно дітей, жорстокого поводження з тваринами, вандалізму, хуліганства, фізичного насильства, торгівлі наркотиками.

         Тому, 27 квітня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності з метою профілактики асоціальної поведінки, правопорушень та підліткової злочинності для учнів 8-А та 8-Б класів було проведено тренінг «Підліток та асоціальна поведінка».

         Під час тренінгу діти активно ставили питання та отримували зрозумілі для них відповіді, аналізували та моделювали ситуації, у яких чітко з'ясовували для себе причини асоціальної поведінки, види правопорушень, відповідальність за правопорушення та знаходили шляхи вирішення підліткових проблем. Учні переглянули фільм «Діти за гратами», побачивши зовсім інший бік підліткового життя.