Музей "Чорнобиль"

В межах тижня безпеки життєдіяльності та  у день пам’яті  Чорнобильської трагедії учні 7-А і 7-Б  класів відвідали музей Чорнобиля.

У кожного з нас свій шлях до музею. Наш шлях до музею Чорнобиля визначився датою - 26 квітня. День пам’яті Чорнобильської трагедії! Відвідування музею нагадало учням про події  32 річної давнини, допомогло усвідомити масштаби чорнобильської аварії.

Експозиція музею  налічує близько 7 тисяч експонатів:  документи, карти, фотографії, пам'ятки народної  культури та архітектури  поліського краю, Експозиція розповідає про героїчну, самовіддану працю людей багатьох професій : цивільних і військових  по ліквідації наслідків найбільшої техногенної та радіаційної катастрофи сучасності, відображає екологічну ситуацію в Україні, міжнародне співробітництво з питань усунення наслідків Чорнобильської катастрофи. Нагадує про необхідність обережного використання мирного атома.

Екскурсоводи музею дуже емоційно   ознайомили учнів  з матеріалами експозиції. Сприйняттю інформації сприяло  оснащення музею  сучасними аудіовізуальними та технічними засобами, діючими макетами, які підсилюють достовірність подій.  В музеї можна побачити унікальні відеоматеріали про катастрофу  та  її наслідки, діючу трифазову діораму Чорнобильської атомної електростанції  до аварії, під час та після аварії.

Девіз музею «Est dolendi modus, non est timendi» -  з латинської:  «Є межа у печалі, тривога не має меж». Щорічно музей відвідують десятки тисяч екскурсантів, представники 82-х країн світу. Цього року учні гімназії потрапили на зустріч з делегацією японського міста Нагасаки, яке зазнало атомного бомбардування під час Другої світової війни. Члени японської делегації розповіли про наслідки бомбардування. Згадали про техногенну катастрофу на японської атомній станції Фукусіма. Підкреслили необхідність об'єднання зусиль для попередження таких катастроф у майбутньому.