Віртуальна екскурсія до Чорнобиля

За днями дні, мина повільно рік,

За днями дні – та іншого немає…

Хай стане світ міцнішим у стократ,

Хай над землею небо чисте буде.

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроків людство не забуде.

До 32 річниці трагедії на 4 блоці Чорнобильської АЕС, учнями 6-А класу проведено годину «Віртуальна екскурсія до Чорнобиля» для паралелі 5, 6, 9 класів та учнів початкової школи. Дослідники Чорнобильської катастрофи підготували інсталяцію 4-го атомного енергоблока, принесли дозиметр ДП-5Б 1970 року, протигази РУ-6ОМ, ГП-05, ГП-5М, таблички «Забруднено», пам’ятні значки та медалі ліквідаторів з ЧАЕС «За ліквідацію наслідків на ЧАЕС».

Почали віртуальну екскурсію з перегляду відео «Чорнобильська трагедія 1986-2017». На фоні відео про аварію на 4-ому енергоблоці, дослідники Цимбал Артем та Мамонов Лев розповідали про деталі ліквідації техногенної катастрофи.

Дослідники розповіли про гвинтокрил Мі-8, який із-за великої температури над реактором (близько 150-200оС) врізався в трубу енергоблоку та впав у реактор. Особливу увагу вони приділили ролі ліквідаторів ЧАЕС.

Розповідь була подана з багатьма деталями та з серйозним підходом, адже Цимбал Артем працює над цим проектом вже понад 6 років.

Дослідники ставили запитання до слухачів і провели обговорення наслідків аварії. На завершення віртуальної екскурсії було проведено практичне заняття по одяганню протигазу та вимірюванню дози радіації за допомогою дозиметра, що викликало особливий інтерес у дітей.