Зустріч з Ніком Вуйчичем та його доповідь на тему «Безпечна школа»!

29.03.2018 р. практичні психологи  НВК "Потенціал" відвідали професійно-розвиваючий захід на тематику "Вчити дітей дружити", де основним спікером виступав всесвітньо-відомий Нік Вуйчич.

Основною метою заходу було обговорення важливої теми - цькування в шкільному середовище, яке також має назву "буллінг".

Останнім часом цькування в школах прийняла нові, більш жорсткі форми, і страждають від неї, перш за все, діти, які вважаються групою «не такими». Все частіше буллінг в реальному житті виростає з Кібербулінгу: злісні повідомлення, загрози, витік якоїсь інформації в мережу і подальший шантаж. Дослідження агентства McAfee показало, що випадки Кібербулінгу виросли втричі за останній рік.

Реформа освіти в Україні націлена на те, щоб посилити рівень безпеки в школі, перетворити її в безпечний простір, де немає насильства і цькування, створити атмосферу довіри і взаємоповаги. Школа - це місце, де повинен розкритися талант кожної дитини. Необхідно допомогти дітям розвинути самоповагу і впевненість у собі за рахунок власних успіхів і досягнень, а не через приниження інших. Тому сьогодні для України надзвичайно важливим є процес підготовки школярів, їх батьків та вчителів до протистояння проявам насильства в школах, а також до зустрічі з дітьми з особливими потребами, які частіше за інших потрапляють в зону ризику підліткового Буллінґа.

Свого часу Нік сам був першою дитиною з особливими потребами в Австралії, який почав навчатися у звичайній школі. Він на власному досвіді пройшов через образи і знущання своїх однолітків. Тому вже багато років Нік займається проблемою Буллінґа в школах і має багаторічний досвід проведення заходів для підлітків, на яких навчає здоровим комунікацій між людьми.

Більшість відвідувачів заходу були вчителями, практичними психологами, соціальними педагогами. Знаючи про професійний нахил більшості відвідувачів, Вуйчич не раз наголошував на важливості нашої професії і, хоч основна професія Ніка -  надихати, він приймає участь в становлені нашої освітньої системи. Він відверто спілкувався з міністром освіти України, Лілією Гриневич, яка також приймала участь в заході.

Основною проблемою нашої роботи в школі на даний момент є професійне вигорання педагогів, і саме Нік Вуйчич кожним своїм словом надихає на працю, на те, що не можна забувати про дітей, треба себе пробачати, любити одне одного, і вірити в чудеса.