У нашій пам’яті вони залишаться назавжди

Такі герої не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

 

До четвертої річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні в 6-А класі була проведена класна година на яку завітав батько загиблого на сході України випускника НВК «Потенціал», старшого солдата Збройних сил України  Олексія Дурмасенка.

Олег Леонідович  розповів про дитячі та шкільні роки Олексія,  навчання в Академії мистецтв Олексій займався аматорським футболом, був півзахисник. Брав уроки академічного малювання, оформлював клуби та ресторани. Поступив до Інституту декоративно-прикладного мистецтва ім. Бойчука. Відвідував курси стиліста, цікавився модельним бізнесом, але обрав напрям флориста.

2011-го їде вдосконалюватися до Москви. Стає провідним флористом у елітному салоні.

Під час останніх відвідин родини не зміг стояти осторонь, зводив барикади на Грушевського, зазнав осколкового поранення в ногу.

Після початку російської агресії розраховується з роботи, повертається до України, записується добровольцем. Старший стрілець, 93-тя окрема механізована бригада. Після місячної підготовки підрозділ зайняв позиції у місті Піски.

Два з половиною тижні перебував із побратимами на ротації в донецькому аеропорті. З двома вояками установив Державний прапор на найвищій точці відбитого у терористів терміналу, ворожа куля опалила ногу. Побував вдома у короткотерміновій відпустці.

29 грудня 2014-го загинув у бою з російськими збройними формуваннями, що атакували позиції українських військовиків під Пісками. Олексій у тому часі прийшов провідати побратимів, на блокпост напала диверсійна група противника. Олексій кинувся на підмогу без бронежилета й загинув у бою — диверсант зі спини кинув гранату.

Пам'ять загиблого героя ми вшанували Хвилиною мовчання.

Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртовує нас, живих, дає нам силу та наснагу волю та мудрість, для зміцнення власної держави на власній землі.

Завершенням години спілкування було виконання гімну України біля стендів з картинами Олексія Дурмасенко, та вшанування пам’яті героя хвилиною мовчання.

Такі зустрічі є постійними в нашому навчальному закладі. Вони виховують в учнів глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя вшановуючи пам'ять героїв Небесної сотні; формувати активну громадянську позицію школярів щодо єдиної, цілісної держави, повагу, толерантність до інших народів,  розвивати бажання стати гідним громадянином, віру в краще майбутнє України.

Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Висловлюємо слова вдячності батькові патріота!!!

 

Ми повинні пам’ятати

І не забувати героїчні сторінки,

Коли проливали кров патріоти.

Адже хто не знає минулого,

той не вартий майбутнього.