Журавлиний ключ Небесної сотні…

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.

Сьогодні в НВК «Потенціал» відбулися зустрічі з учасниками Майдану та Дурмасенком Олегом Леонідовичем, батько загиблого на Сході «кіборга» Дурмасенка Олексія, випускника гімназії; Шияном Андрієм та Кучериним Олегом Васильовичем бійцями самооборони батальйону Кульчицького, дівчиною Анною, яка 4 роки тому була активним учасником трагічних подій на Майдані.

Почуття єдності і національного українського духу об’єднало учнів та вчителів під час виконання Державного Гімну України. Емоції переповнювали кожного.

Класні години присвячені річниці Небесної Сотні

9-А клас

На класну годину 9-А класу був запрошений боєць самооборони батальйону Кульчицького –   Кучерина Олег Васильович.

       Олег Васильович надзвичайно цікаво розповів про події, які відбувалися на Майдані в січні-лютому 2014, в яких він, безпосередньо, приймав участь. Він з перших хвилин, як дізнався про Майдан, пішов захищати Україну . Разом з побратимами будував барикади, стояв на захисті Будинку Профспілки. Після Майдану він потрапив  в батальйон і приймав участь в військових подіях. Боєць дав настанову учням 9-А класу, що саме головне завдання - вчитися!

       Після класної години діти вийшли в коридор, де разом з учнями гімназії заспівали гімн України. Учні 9-А провели “хвилину мовчання” в честь героїв Небесної Сотні.

 

10-А клас

Ми на Майдані сотню днів стояли,
Боролись за Свободу, Волю, Честь,
І сто ночей спокійно ми не спали
І виганяли банду, що при владі, геть!
Країна у вогні була недаром,
Й недаром Сотня
увійшла до небуття,
Не просто люди дихали тим гаром
Від шин, що врятували їм життя.

 

Герої – сучасники, хто вони? Учні 10-А класу сьогодні мали нагоду зустрітися зі звичайною дівчиною, яка 4 роки тому була активним учасником трагічних подій на Майдані. Анна розповіла учням про людей з неабиякою силою волі, про стосунки між незнайомими людьми, які в майбутньому стали найближчими, про любов до життя коли ти знаходишся за крок до смерті. У нас є ким пишатися і наша країна має майбутнє.

 

7-Б клас

У 7-Б класі була проведена класна година «Пам‘ять Майдану», до нас  завітав учасник Революції Гідності і АТО Кучерина Олег Васильович, який розповів про події тих пам‘ятних днів. В історії народів  бувають  часи, які стають вирішальними і доленосними. Такий час настав в історії українського народу у листопаді-лютому 2013-2014 років. Ми повинні пам’ ятати героїчні сторінки своєї історії. Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

У цей день ми також відзначаємо День рідної мови. Учні 7-Б класу взяли участь у загальногімназійному флешмобі «Співаймо гордо наш Державний гімн». Після спогадів про Майдан, слова нашого гімну особливо припадали до серця кожного учня класу.

5-Б клас 

В 5-Б класі під час проведення класної години діти ділилися інформацією про події того року, згадували героїв, їх вчинки, наслідки цих подій, обговорювали  побачене під час екскурсії. Після виховної години всі учні прослухали інформацію біля стендів, присвячених Дурмасенку Олексію та поклали квіти до меморіальної дошки, вшанували пам'ять про нього хвилиною мовчання.

Українська нація – нескорена і вільна!

Саме зараз розпочинається відлік новітньої історії України