Музей Гетьманства

Напередодні Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва учні 10-А класу відвідали музей Гетьманства.

Діти довідалися про історію будиноку у якому знаходиться зараз музей. Екскурсоводи професійно розповіли про пам`ятки історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлели проблеми державотворення в Україні. Гімназисти мали змогу переглянути рідкісні історичні мапи українських земель,речі з козацького побуту,шаблі,гарматні ядра,порохівниці.

          Випадково зазирнувши до однієї зали побачили як художниця Наталя Павлусенко завзято розповідає журналісту про свою виставку « Гетьмани України».  Художницею вже  написані портрети Б.Хмельницького, два  портрети І. Мазепи, портрет  П. Скоропадського та ін. У залежності від історичного періоду, до  якого належить та  чи інша особистість, Наталя використовує різні  прийоми від парсуни до психологічного портрету, вводячи своїх  персонажів в історичний фон.   Її роботи відзначають «за  майстерність у живописі  та  збереження культурних та  історичних цінностей».

            Також випала нагода  відвідати виставку «Ошібана»-картини з рослин.Майстриня Валентина Процько розповіла про живопис без пензля і фарб з пресованих квітів. Роботи українських майстрів вразили учнів свою неповторністю і унікальністю.