«Бабин Яр: історія та долі».

«Смерть однією людини – це смерть,

                               Смерть двох мільйонів – тільки статистика»

                                                                                      Е.М. Ремарк

 

Для учнів 5-11-х класів впродовж з 11 вересня по 15 вересня 2017 року к актовій залі гімназії було проведено виставку «Бабин Яр: історія та долі», присвячену 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Вона занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства.   

Під керівництвом директора Інституту Юдаїки - Юлії Смілянської було підготовлено екскурсоводів, учнів НВК «Потенціал», а саме ученицю 10-А класу - Дашевську Дар’ю та ученицю 9-А класу – Мошковську Олександру. Вони розповіли про трагедію, що сталася під час німецької окупації Києва у вересні 1941 – 1943 роках у Бабиному яру, який став місцем розстрілу німецькими окупантами мирного населення, радянських військових полонених, євреїв та циган.

Враження та емоції учнів 6-А класу про виставку:

Поляков Іван «Екскурсоводи нам розповідали цікаву та змістовну інформацію про мирних киян, видатних людей, дітей євреїв, циган яких розстріляли у бабиному Яру. Розповідь учениці 9-А класу Олександри Мошковської до глибини душі вразила мете ти, що лише одинадцятьом людям вдалося вижити та втекти з урочища Бабиного Яру. Не менш захоплюючою та змістовною була розповідь учениці 10-А класу Дашевської Дар’ї».

Отдатчиков Максим «Ми повинні не тільки пам’ятати про трагедію Бабиного Яру, як страшний історичний урок, але про неї потрібно інформувати молоде покоління і лише тоді буде шанс, що людство більше не дозволить жорстокість таких неймовірних масштабів».

Мамонов Лев «Я особисто хотів би, щоб така трагедія більше не повторювалась, та вважаю великі співчуття тим, у кого родичі загинули в Бабиному Яру».

Божок Єва «Мене вразило те, що люди які ризикуючи своїм життям, а також життям членів своїх родин, переховували в себе євреїв»

Фесенко Аліса «До глибини душі мене вразила емоційна розповідь екскурсоводів про масові розстріли мирного населення в Бабиному Яру, а особливо про розстріли дітей»

«Найбільше вразили мене історії людей, що вижили, та знайшли сили для того, щоб врятувати своїх дітей, та інших людей. Ми ніколи неповинні забувати цю трагедію, бо це – трагедія для всієї України. Ми ніколи не повинні забувати цю трагедію, так як це трагедія для всієї України»

Шевляков Андрій «Перед очима Киян, як наяву, постають незлічимі натовпи людей, яких гнали фашисти на розстріл до Бабиного Яру. Серед них була поетеса Олена Теліга, яка не дожила до 30 років, а нам у спадок завершила свої вірші»

«Така жорстокість немає виправдання і прощення, але людство повинно пам’ятати щоб подібне ніколи більше не повторювалось…»

Шуляк Максим «За оцінками істориків за три роки в бабиному яру було розстріляно від 70 до 150 тисяч чоловік. У різних джерелах подаються різні цифри знищених у Бабиному Яру. Але я вважаю, що будь-яка кількість загиблих людей є жахливою….»

Литвин Анастасія, учениця 9-А класу «Мене шокувала інформація яку я почула з уст екскурсовода Дашевської Дар’ї  про трагедію Бабиного Яру, масові розстріли мирного населення, а особливо Дітей..»

12 вересня у НВК «Потенціал» відбувались екскурсії, на яких учні гімназії розповідали про події Бабиного Яру. Саме нам, учням 9-го класу цю екскурсію провела наша однокласниця Олександра Мошковскька. Розповідала вона чітко, інформація подавалась дуже зрозуміло, вона змогла зацікавити навіть тих, увагу яких дуже важко зачепити. Потік нової інформації , що саме в місцевості Бабиного Яру знаходиться найдревніша Кирилівська церква ХІІ ст.

Ми отримали багато нової інформації, змогли відчути ту епоху, почули історії з життів очевидців. У деяких дітей виступали сльози від почутого. Під кінець екскурсії ми поаплодували Олександрі за її старання та потік нової інформації у нашу свідомість.

Калініна Марія,учениця  9 –А класу

12 вересня у НВК «Потенціал» відбувались екскурсії, на яких учні гімназії розповідали про події Бабиного Яру. Саме нам, учням 9-го класу цю екскурсію провела наша однокласниця Олександра Мошковскька. Розповідала вона чітко, інформація подавалась дуже зрозуміло, вона змогла зацікавити навіть тих, увагу яких дуже важко зачепити. Потік нової інформації , що саме в місцевості Бабиного Яру знаходиться найдревніша Кирилівська церква ХІІ ст.

Ми отримали багато нової інформації, змогли відчути ту епоху, почули історії з життів очевидців. У деяких дітей виступали сльози від почутого. Під кінець екскурсії ми поаплодували Олександрі за її старання та потік нової інформації у нашу свідомість

 

«Нехай проростає в наших душах пам'ять; в наших умах – бажання знати і розуміти; в наших серцях – рішучість всіма силами берегти один одного. Щоб ніколи більше солдати не вбивали дітей».