Твоя історія починається тут. Екскурсія учнів 6-А класу до Національного музею історії України

Екскурсія учнів 6-А класу до Національного музею історії України була продовженням свята – Дня знань.

Націона́льний музе́й істо́рії Украї́н - провідний історичний музей України. Заснований у 1899 році в Києві, з 1944 року розташовується у будівлі на Старокиївській горі. У музеї історії України зберігаються етнографічні, археологічні, нумізматичні колекції, стародруки, твори живопису і скульптури та інші історичні експонати. Будівля музею, що є пам'яткою архітектури, збудована у 1937–1939 роках за проектом архітектора Йосипа Каракіса , спочатку призначалася для художньої школи.

Після відновлення незалежності України, 15 жовтня 1991 р., на базі Державного історичного музею УРСР було створено Національний музей історії України.

Нині за кількістю і значенням колекцій він є одним із провідних музеїв України. Фондові зібрання НМІУ налічують понад 800 тис. од. зб. Вони представляють історію України від найдавніших часів до сьогодення.

 

Відгуки дітей про екскурсію до музею:

Прокопенко Олексій: «Цікаво було побачити експонати музею та дізнатися про різні періоди історії України. Найбільше мені сподобалась карета, на якій їздила імператриця Єлизавета Петрівна під час візиту до Києва».

 

Фесенко Аліса: «З інтересом слухала розповідь екскурсовода про життя людей часів кам’яного віку, їх спосіб життя та знаряддя праці. А найбільше мене вразили бивні мамонта, які я побачила в музеї».

 

Мамонов Лев: «Мені дуже сподобався наш екскурсовод. Він розказав нам дуже багато цікавого. Історичні факти перетворював у захоплюючі пригоди, що проходили крізь століття! Ми з однокласниками слухали кожне його слово, намагаючись якомога більше пізнати історію».

 

Танащук Радислав: «Мене вразила архітектурна споруда музею як ззовні, так і всередині. Найбільш запам’яталися предмети життя та побуту перших трипільських поселень, матеріали періоду Київської Русі. А найцікавіше було побачити зброю та обладунки древніх половців…»

 

Тмаміан Каріна: «Більше всього мене вразила розповідь екскурсовода про те, що у греків  було 300 найменувань посуду, а у нас є 150…»

 

Отдатчиков Максим: «Особливо цінними у музеї є археологічні колекції, в ньому знаходиться найбільша нумізматична колекція в Україні».

 

Біланчук Михайло: «У музеї ми побачили експонати, що символізують кожну сторінку історії нашої України, починаючи з найдавніших часів і до сьогодення. Після закінчення екскурсії ми усім класом сфотографувалися з прапором та гербом України, який канадська діаспора передала в Національний музей історії України».