Судова реформа в Україні і сьогодення

Проведення круглих столів, під час яких розглядаються актуальні проблеми сьогодення -  стало традицією в  нашій  гімназії . В черговий раз на засідання правознавчого гуртка «Діалог» (керівник - вчитель правознавства Марочко Н.М.)  завітала Тетяна Вікторівна Потопальська – фахівець в галузі права, член загально гімназійного батьківського комітету, мама учня - одинадцятикласника Цимбалюка Юрія, з якою ми співпрацюємо вже третій рік.

Тема круглого столу була присвячена  проблемам судової реформи   як  частини правової реформи в Україні, яка давно назріла у суспільстві  і  проведення якої має відбуватися з обов’язковим погодженням самого суспільства, адже головна мета реформи – відновити довіру людей до єдиного арбітра -  судової влади.

Учасники бесіди за круглим столом розглянули важливі питання змін до Конституції в частині правосуддя, нову редакцію закону «Про судоустрій і статус суддів», зміни щодо діяльності прокуратури (статус якої узгоджено з Європейськими стандартами), зміни повноважень Конституційного Суду, про організацію діяльності Вищої Ради правосуддя, про створення нового Вищого Суду з питань інтелектуальної власності, нового Верховного Суду, відбір до складу  якого вперше буде проходити на конкурсній основі, Вищого антикорупційного суду, необхідність проведення моніторингу способу життя кожного судді.  Тетяна Вікторівна ознайомила нас з проведеними на сьогодні змінами, висловивши своє професійне відношення до них, акцентувала увагу на посиленні відповідальності судової влади перед суспільством, на  запровадженні нових моментів формування суддівського корпусу.

Безперечно, що такі зустрічі нам конче необхідні для поглиблення своїх знань в галузі права, для можливості розроблення власних реформ, необхідних для України , адже ми - молодь і нам творити майбутнє своєї  країни!

 

Учениця 11- В класу, член правознавчого гуртка «Діалог» Гордієнко Катерина.