Музей Марії Заньковецької

Нещодавно учні 10-А класу відвідали музей відомої драматичної акторки, зірки українського театру - Марії Заньковецької, що жила в період з кінця ХІХ – початку ХХ ст. Музей розташований у будинку на вулиці Великій Васильківській, у якому мешкала актриса під час свого перебування в Києві. 

  Екскурсія складалася з двох частин. Спочатку ми відвідали кімнату з фотографіями і документами, які висвітлювали творче життя Заньковецької. Екскурсовод розповіла нам про її сім'ю, навчання, особисте життя, про те, як вона обрала шлях акторки і які саме люди вплинули на її вибір.

  Другою частиною екскурсії стала квартира Марії. Інтер'єри цих кімнат відтворено за документальними свідченнями сучасників актриси, фотографіями і малюнками художника Ю.Павловича. Усе дійсно виглядало у стилі початку ХХ ст.

  Ми обійшли три кімнати: вітальню, кабінет, їдальню та, окремо, кухню. Було надзвичайно цікаво дивитися на речі тих часів, за яких жила артистка. Наприклад, сценічні костюми, сукні, великий кухонний сервіз, який вона отримала від шанувальників, музичні інструменти (фортепіано, скрипка), кухонне приладдя, меблі тощо. Кожна деталь розповідала про певний період життя Марії Заньковецької та про те, що вона любила робити. Усе зберіглося завдяки родичам акторки, які передали речі до музею.

  Це була чудова екскурсія з дуже привітними екскурсоводами, які максимально намагалися зацікавити нас і поринути в атмосферу артистів Театру корифеїв. Рекомендую кожному відвідати музей, аби розширити свої знання про відомих постатей України.
 

учениця 10-А класу Шацька Вікторія