Семінар «Удосконалення взаємодії в системі освіти: загальноосвітній навчальний заклад – доуніверситетська підготовка – вищий навчальний заклад»

Протягом 10 років гімназія “Потенціал” співпрацює з Національним університетом харчових технологій.

Тож було ініційовано проведення зустрічі з фахівцями університету для вчителів природничо-математичних дисциплін безпосередньо в НУХТі. І 1 грудня на базі університету відбувся семінар «Удосконалення взаємодії в системі освіти: загальноосвітній навчальний заклад – доуніверситетська підготовка – вищий навчальний заклад».

Перше знайомство з університетом розпочалося з цікавої оглядової екскурсії, яку організувала методист Центру доуніверситетської освіти Маргарита Панасевич, а провела директор Центру Валентина Кудіна. Гості побували на кафедрі технології консервування, де їх буквально зачарувала своєю розповіддю доцент кафедри Галина Бандуренко, на кафедрі теоретичної механіки та ресурсоощадних технологій, де поспілкувалися з асистентом Ольгою Горчаковою, на кафедрі інтегрованих  автоматизованих систем управління, де особисто завідувач кафедри Ігор Ельперін став їх гідом у світ високих технологій, на кафедрі біотехнології і мікробіології, доцент якої Світлана Задира познайомила з діяльністю кафедри, що стоїть біля витоків біотехнологічної освіти в Україні, та на кафедрі технології харчування та ресторанного бізнесу, з якою знайомила старший викладач Інна Корнєва. У кожного підрозділу є безліч своїх «родзинок», а їх співробітники – справжні патріоти університету й ентузіасти своєї справи, тому на кожній кафедрі затримувалися надовго, отримуючи масу корисної й цікавої інформації, із задоволенням спілкуючись, задаючи хвилюючі питання.

Вже маючи уявлення про масштаби освітньої й наукової діяльності  університету  та про матеріально-технічне забезпечення навчального процесу, гості зібралися на круглому столі, де мали нагоду обговорити побачене, послухати виступи представників різних підрозділів університету.

Директор Центру доуніверситетської освіти для громадян України та іноземних  держав Валентина Кудіна акцентувала увагу на взаємодії загальноосвітніх навчальних закладів, структур, що здійснюють доуніверситетську підготовку та вищих навчальних закладів.

У другій частині круглого столу слово взяли гості. Вони  пропонували шляхи удосконалення взаємодії освітян (адже всі ми робимо одну, спільну справу), ділилися труднощами, з якими стикаються у повсякденній роботі та досвідом їх подолання. Активну участь в роботі семінару взяли учителі гімназії.:

Назаренко Г.М. - голова МО математики, фізики та інформатики;

Пономаренко В.М. - вчитель вищої категорії;

Камінська-Фенюк Е.Е. - старший вчитель;

Шамхалова О.М. - вчитель вищої категорії;

Дєткова І.В. - вчитель-методист;

Чижик В.Г. - вчитель вищої категорії.

Наприкінці зустрічі гості поділилися враженнями від знайомства з  навчальним закладом і висловили подяку за насичене, цікаве, корисне й приємне спілкування й гостинний прийом.