Конкурс українського гарбуза в 5-А класі

До класної години в 5-А класі, яка була проведена у вигляді конкурсу Гарбуза, діти підготували інформацію про святкування Хелловіна в різних країнах світу, разом з батьками зробили поробки гарбузів та одягнули костюми.

Також учні дізналися про традиції майстрування страхітливих ліхтарів з гарбузів зі свічкою всередині і почули легенду про те, чому саме такий ліхтар зі свічкою називається «ліхтар Джека». Найцікавішими фактами з підготовлених дітьми про свято Хелловін, стало те, що вперше носіння маскарадних костюмів було зареєстровано в Шотландії  в 1895 році, а найбільшим гарбузом в світі вважається плід вагою 655 кг, вирощений фермером з Канади.

Класний керівник Жилюк Любов Іванівна провела вікторину на тему: «Історія та сучасність Хелловіну», за правильні відповіді діти отримували цукерки.

Особливу увагу звернули на наші українські «гарбузячі» традиції. Адже осінь в Україні – це сезон весіль, заручин і дівчина могла дати «відкоша», тобто гарбуза, нареченому, за якого не бажала вийти заміж. Вислів «дати гарбуза» в Україні давно став прислів’ям, протягом кількох століть перекочувавши зі сфери матримоніальної у загальновживану.

На завершення конкурсу журі визначило переможців, розділивши перше, друге та третє місця учасникам. А також виділили найкращі костюми.

Діти були дуже активними, відповідально поставились до завдань та підготовки. Після конкурсу в них ще довго горіли від захоплення та радості очі. Кожен учень пішов додому в піднесеному настрої та з солодощами, якими традиційно пригощають дітей на це свято.