28 жовтня – знаменна дата для народів України і Греції

28 жовтня 1944 року було покладено кінець поневоленню території України нацистами.

28 жовтня 1940 року - це важлива дата і в історії Греції, день, коли весь грецький народ сказав «Ні» (грец. Охі) італійській окупації під час Другої Світової Війни.

День «Охі» - національне свято Греції

"Охі!" по-грецьки означає "Ні!". Саме такою була відповідь грецького народу на лист Муссоліні в Другу Світову війну, в якому той вимагав пропустити італійські фашистські війська через країну на Балкани.

Муссоліні змушував греків перейти під командування італійського уряду, але Греція відповіла категоричним протестом і сприйняла такий заклик як оголошення війни.

28 жовтня 1940 вважається днем ​​вступу Греції в Другу Світову війну.

Кілька років Греція перебувала під фашистським гнітом  і тільки в жовтні 1944 країна була звільнена силами Радянської армії та військ союзників.

З тих пір 28 жовтня вважається державним святом Греції і називається Днем " Охі".

28 жовтня 2016 року педагогічний колектив гімназії «Потенціал» був запрошений в колонну залу Київської міської державної адміністрації, де  відбувся урочистий концерт, присвячений пам'яті загиблих героїв грецького Опору. Звучала урочиста музика, пісні і слова подяки героям, які віддали життя за незалежність і процвітання Греції.