Унікальність університету столиці

Який вуз обрати для навчання  після успішного закінчення гімназії? Що більше до смаку: філологія чи юриспруденція? Чи приноситиме обрана спеціальність задоволення і хороший заробіток? Всі ці питання хвилюють випускників гімназії вже зараз. А тому 21 жовтня, з метою професійної орієнтації, учні 11 – В класу суспільно-гуманітарного профілю (філологічного та юридичного) разом зі своїм вчителем історії та правознавства Наталією Миколаївною Марочко та класним керівником Оленою Михайлівною Шамхаловою  побували в столичному університеті імені  Бориса Грінченка, літопис якого ведеться з 1874 року. На сьогодні це – багатопрофільний навчальний заклад, який входить у топ-десятку найкращих київських вишів, де навчається понад 8 тисяч студентів за 45 спеціальностями, навчання в якому орієнтоване на європейські стандарти.

Звичайно, за відведеним часом детально ознайомитися з усіма факультетами та 10-а інститутами університету неможливо. Зупинилися на факультеті права та міжнародних відносин (спеціальності: право, країнознавство, міжнародна інформація). Марія Анатоліївна Пожидаєва - доцент, кандидат юридичних наук, викладач кафедри публічного та приватного права, з якою гімназисти співпрацюють вже 3-й рік, організувала нам пізнавальну екскурсію університетом зі студентами 1–го, 3-го та 4-го курсів, зустріч з досвідченими викладачами і надзвичайно цікавими людьми: Олександром Івановичем Нікітенко -  доктором юридичних наук, професором, завідуючим кафедрою публічного та приватного права; Дмитром Валерійовичем Бойчуком - кандидатом юридичних наук, доцентом цієї ж кафедри, практичним адвокатом.

Цікаво було дізнатися за університетську юридичну клініку «Астрея» з вуст канд. юридичних наук, доцента кафедри публічного та приватного права Чернеги Андрія Петровича, який емоційно – жартівливо розповів за  практику без відриву від  навчання і за успішне виконання соціальної місії з надання безоплатної правової допомоги киянам.

Не дивлячись на напружений графік роботи студентів, ми безпосередньо взяли участь у круглому столі першокурсників «Конституційні права та свободи молоді» разом зі старшим викладачем університету Ольгою Миколаївною Байталюк, побували на семінарському занятті третьокурсників «Права молоді у соціальній сфері», відвідали студентську бібліотеку, спортивний комплекс з басейном, тренажерними та спортивними залами. Вразило те, що університет має прекрасне сучасне мультимедійне обладнання,  сучасні комп’ютерні класи, багато SMART – аудиторій, системи відео конференцій, чудовий інтер’єр – оформлення.

Слова особливої вдячності адресуємо  кандидату історичних наук, заступнику декана університету з соціально – гуманітарних питань Барановій Наталії Валеріївні за можливість віднайти у своєму щільному робочому  графіку час для нас, майбутніх абітурієнтів, за увагу і тепло, яке ми відчували протягом усієї  зустрічі.

·         «Екскурсією до університету ім. Б.Грінченка задоволений. Викладачі поставилися до цього відповідально, а студенти продемонстрували свою гостинність і компетентність» - Колейник Дмитро.

·         «Екскурсія була дуже повчальною, мав велике задоволення від неї» - Поліщук Вадим.  

·     «Цікава, насичена,корисна, захоплююча! Навіть і не знав про існування такої великої кількості факультетів та інститутів університету, зацікавився факультетом права та міжнародних відносин. Цілком задоволений екскурсією» - Черниш Андрій.

·     «Екскурсія до університету дуже доречна, адже саме в цей час багато випускників, майбутніх абітурієнтів , ще не визначилися зі своїм майбутнім. Вразила атмосфера, що панувала в університеті – виважена, спокійна,все просто «клас», високий рівень!  - Танащук Ярослав.

·     «Спочатку ми думали,що екскурсія буде нудною, не цікавою, але виявилося, що вона дуже пізнавальна, а головне – корисна. Тепер сумнівів немає, по закінченню гімназії будемо вступати саме в цей навчальний заклад – столичний університет імені Б. Грінченка» - Карпенко Олександр, Глущенко Костя.

Перенасичені інформацією, емоційно – піднесені, трішечки стомлені, але задоволені поверталися випускники додому, а ця незабутня зустріч стане доброю нагодою у виборі майбутньої, обов’язково успішної професії!