Пропаганда як технологія політичного маніпулювання

«Пропаганда як технологія політичного маніпулювання»  -

такою була тема  дослідницько – інформаційного  середньотривалого проекту  з історії учня 11-А класу Ігнатенка Віталія (в рамках вивчення теми «Друга світова війна»).

Глибоко, аргументовано, переконливо і цікаво презентував свою роботу учням 9-х, 10-х та 11-х класів, проводячи історичні паралелі нацистської Німеччини 30-х років і сучасної Росії, промов лідерів цих країн,  А. Гітлера  та В. Путіна,  використовуючи фрагменти відео і документальних фільмів, демонструючи проведену глибоку аналітичну  роботу, вміння тримати зв’язок з аудиторією, відповідаючи на запитання слухачів.

Тема дуже актуальна, адже в сучасних умовах, коли  існує загроза цілісності України та відбувається втручання інших держав у її інформаційно – ідеологічну  сферу,  питання пропаганди є актуальним як ніколи!

Пропаганда – форма комунікації, спрямована на поширення фактів, аргументів, чуток та інших відомостей для впливу на суспільну думку. ЇЇ можна порівняти  з рекламою, але реклама впливає насамперед на емоції людей, а пропаганда впливає як на емоції, так і на розум людей. В будь якому суспільстві  пропаганда не може загалом на всіх однаково впливати, тож слід добре аналізувати , свідомо сприймати будь-яку інформацію. На думку сучасної письменниці Ірени Карпи, «пропаганду не слід сприймати нарівні емоцій, бо, коли ти сприймаєш її на цьому рівні , то забуваєш включати мізки, відповідно тобою легко маніпулювати». Фільтруймо всю інформацію,що ми отримуємо, розуміймо її ,«…тоді ми зможемо протистояти пропаганді і не запропагандити самих себе», - говорив  історик Олександр  Зінченко.  Ще важливо пам’ятати : складовою неоголошеної Російською  Федерацією «гібридної війни» є маніпулювання національною пам’яттю українського народу, а загальнонаціональні історичні події, які сталися на території нашої держави та закарбувалися в пам’яті багатьох поколінь, мають стати об’єднуючим чинником нації, бо зі спільного розуміння минулого виростає спільна проекція майбутнього.