«Молодь і протидія корупції» - тренінгові заняття для старшокласників
Однією з найбільш резонансних проблем у сфері забезпечення прав, свобод та законних інтересів фізичних і юридичних осіб на сьогодні є проблема подолання корупції. Саме цій болючій, найважливішій та найактуальнішій темі сьогодення, пов’язаній з утвердженням демократичних основ управління суспільством, побудові та функціонування дієвого державного апарату і були присвячені уроки – тренінги для старшокласників гімназії «Молодь і протидія корупції». Підготовкою та організацією їх проведення, в рамках Всеукраїнського тижня права з 7 по 11грудня, займалися десятикласники юридичного профілю та члени правознавчого гуртка «Діалог» разом зі своїм учителем Наталією Миколаївною Марочко.
Тренінгові заняття складались з двох частин: теоретичної, де учні характеризували питання причин виникнення і коренів походження та поширення «хвороби, інфекції, вірусу», яка руйнує і поступово вбиває суспільство, несе зло, зневіру і моральне падіння, ознайомились з міжнародним досвідом запобігання і протидії корупції, детально зупинились на сінгапурській та шведській моделі; практичної, де старшокласники, працюючи в командах виробляли і пропонували свої шляхи протидії і подолання цього явища, аналізували пропоновані ситуації, визначаючи які з наведених сценаріїв є ілюстрацією державної корупції, а які ні. Старшокласники ділилися своїми думками з приводу того, чому одні дають хабарі, а інші їх беруть? Оригінальні і цікаві пропозиції щодо цього звучали у виступах : Цимбалюка Юрія та Кудінової Зоряни, Колумбет Олександри та Бурлаки Марії, Сидоренко Марини, Шевчука Іллі. А Валерія Рудник та Дмитро Колейник (ведучі уроку- тренінгу), запропонувавши командам виробити інструкції з протидії корупції на запитання «Що я зможу зробити, щоб не допустити корупції»? одержали багато різнопланових і, як на їх погляд, своєрідних пропозицій, що дає підстави стверджувати: гімназисти чітко усвідомили -
· корупція – це хвороба суспільства,але ця недуга виліковна, адже боротьба з нею можлива.
· Щоб перемогти, ми повинні починати з себе, бо корупція тримається на нашій згоді давати і брати хабарі.
· Чесність має стати правилом для кожного!
· З чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами, яких на сьогодні існує багато.
· Сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером, надаючи широкі можливості запобігати та протидіяти цьому злу.
· Лише ми самі можемо звільнити країну і себе від корупції!
· Україна – зможе, молодь – допоможе!