Відкриваємо світ разом!

1 вересня – День Знань!

Відкриваємо світ разом!

Традиційно цей день в гімназії – день навчальних екскурсій та подорожей!

Музеї та виставкові зали гостинно відчиняють нам свої двері!

Екскурсійний маршрут  учнів 11-их класів пролягав теплоходом "Яків Задорожній" до чудовго ландшафтного парку "Межигір'я". З борту теплоходу   під час екскурсії  учні мали можливість  спостерігати чудові краєвиди, самого сердця - столиці України - золотоверхі собори,які причаїлися у зелені Дніпровських схилів. Родзинкою екскурсії був прохід теплоходу через Київський шлюз, який дає змогу потрапити в акваторію Київського водосховища (моря). Під час шлюзування теплохід в камері шлюзу підіймається на висоту 12 метрів, щоб зрівнятися з рівнем Київсьго моря. При виході теплохода зі шлюзу відкривається чудовий вид на Київську гідроелектростанцію, яка була введена в експлуатацію в 1964-68р.р. Середньорічна потужність Київської ГЕС становить  790 млн. кВт/год. По іншому борту можна спостерігати місто Вишгород, яке розташоване на схилах Київського водосховища. Теплоход вів свій шлях водами водосховища, та прямувів до причалу в резиденції "Межигір'я".

Учні 10-В класу побували на святкуванні 60-річного ювілею виставки квітів на Співочому полі. Виставка відкрилась до Дня Незалежності і присвячена квітам України, їх сакральному коду і магічному обрядовому колу, з яких плетуть вінок-оберіг.

Без трамваю немає Києва, їхня історія дуже тісно переплетена. вагончику-кафе, учні 9-А класу відправились в захоплюючу подорож
маршрутом («Контрактова площа — Пуща-Водица»). Маршрут проходить Подолом, колишньою Плоскою (нині імені Фрунзе) вулицею, Куренівкою, Пріоркою й далі лісом до самої Пущі Водиці. Свою назву місцевість одержала від слова «пуща», тобто густий, непрохідний ліс, і назви невеликої річечки Водиці. Пуща-Водиця — чи не найвідоміша дачна місцевість біля Києва із заповідним дубово-сосновим лісом, де ще в XI столітті любили вправлятися у мисливстві київські князі (у літописах 1009-1010 р. згадується про полювання князя Володимира), а в 1724 р. було створено казенне лісове господарство. В 1890-х рр. міська дума заснувала тут дачне селище Пуща-Водиця. Багатьох письменників і художників чарувала і вабила краса Пущі-Водиці. Свого часу тут побували Петро I, Катерина II, Т.Г. Шевченко, М.В. Гоголь (1830 р.), Л.М. Толстой, Л. Українка. Малювали її художники І.С. Їжакевич, Ф.3. Коновалюк. Власниками дач у Пущі-Водиці були архітектори В. і І. Ніколаєви, Е. Брадтман, фабриканти Я. Ріхерт і І. Сніжко; бував тут і архітектор В. Городецький.

Учні 9-А класу завітали до «Феофанії» – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Парк «Феофанія» на сьогодні є наймолодшим та найперспективнішим місцем відпочинку для киян та гостей міста. Парк входить до складу природно - заповідного фонду України, який є складовою частиною світової системи природних територій та об`єктів, що перебувають під особливою охороною. Унікальною особливістю, яка вирізняє парк «Феофанія» з-поміж інших є гармонійне поєднання нерукотворних шедеврів первозданної природи із сучасним мистецтвом ландшафтного дизайну на фоні духовної величі Свято-Пантелеймонівського Собору. Ця місцевість несе енергетику своєї багатовікової історії, насиченої багатьма культовими подіями і являє собою унікальне культурно-природне утворення із потенційними функціями оздоровлення, рекреації, туристичного тяжіння та релігійного центру. Тут, де панує атмосфера цілковитого спокою та благодаті, можна нескінченно насолоджуватись живописними пейзажами, забувши про усі буденні проблеми та негаразди.

Софія Київська - перлина світової архітектури, видатна пам’ятка давньоруського зодчества XI ст., завжди зачаровував будь-кого хто хоча б раз у житті бачив його. Вдягнений у пишні барокові шати, Софіївський собор органічно поєднується з мальовничим монастирським ансамблем XVIII ст. Перебуваючи на подвір’ї, в оточенні цих прекрасних споруд, учні 10-А, 10-Б та 7-А класів на мить поринули у давнину з відчуттям далекого відлуння тихого монастирського життя.

Учні 8-Б класу побували в центральній геофізичній обсерваторії в Пирогово.

Дендрологічний парк "Олександрія" розташований у місті Біла Церква у Київській області відвідали учні 8-А класу. Парк було закладено у 80-х роках 18 століття графом Ксаверієм Браницьким. Названо на честь дружини графа - Олександри. Нині "Олександрія" офіційно вважається найбільшим (площа близько 406 га) та найстарішим дендропарком України. "Олександрія" - це як гарний фільм, який хочеться передивлятись, і передивлятись. Спокійний фільм, який бере за живе не спецефектами, а грою акторів та режисерською постановкою.  Дивишся й постійно відкриваєш щось нове. 

Україна – мальовнича країна!

Ми пишаємось тим, що ми - українці!

Знай та бережи свій рідний край!